Cyfrowa telewizja – wzmacniacz kanałowy

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza kanałowego, powinieneś odwiedzić tę stronę

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak wskazuje jego nazwa kluczowym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Zobaczmy jak działa to urządzenie i na jakich częstotliwościach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych zastosowań

W hurtowniach znajdziemy dużo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, stacjach metra, a także w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być stosowane na zewnątrz budynków – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – sygnalizatory LED

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma 4 odrębne wejścia – np. UHF lub UKF(FM). Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia ma również 3 lub 4 dedykowane filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te mają niezależne zasilacze oraz sygnalizatory LED.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]