Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Dowiedz się więcej o kablu koncentrycznym na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W dużej liczbie domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć porywający film lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można obecnie rozmaite kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego ważne właściwości. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na wysokim poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie zmniejszać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Dzięki temu wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to fuzja materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]