Kable RTV i internetowe

Znajdź kable RTV

Bez wydajnych sieci nie sposób odbierać impulsu TV oraz internetowego. Jak łatwo się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest przesłanie informacji do kolejnych hubów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy montujące sieci z dużą uwagą dobierają wykorzystywane przez nie kable. Ich wybór potrafi okazać się przyczyną sporych trudności – wszak zależnie od warunków należy użyć innych przewodów. Istotna jest także ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać co najmniej dekadę użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Zastosowanie kabli RTV

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są również przewody koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do przesyłu sygnałów o małej mocy. Tego rodzaju przewody wykorzystywane są przede wszystkim do dostarczenia informacji do końcowych odbiorców.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego ekipy zakładające tego typu instalacje najchętniej stawiają umowę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego sklepu otrzymujemy pewność, iż złożona z nich sieć będzie w każdym wypadku niezawodna. Najlepiej postawić na ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Ważne będzie również to, czy ekipa sprzedająca kable RTV obejmuje je gwarancją i zapewnia pomoc w przypadku problemów – przecież to wytwórca musi najlepiej znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie funkcjonalnej sieci.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]