Pneumatyka

Choć urządzenia na skompresowane powietrze w wielu dziedzinach są zastępowane przez nowsze technologie, nadal są często wykorzystywane. Pneumatyka daje efektywne technologie dla różnych sektorów gospodarki, a urządzenia wykorzystujące skompresowane powietrze, pomimo tego, że działają według prostych zasad, są używane także przez najbardziej innowacyjne firmy. Skąd bierze się ich popularność?

Płać mniej z pneumatyką

W przeciwieństwie do narzędzi potrzebujących do działania prądu lub spalinowych, maszyny pneumatyczne są bardzo tanie w eksploatacji. Nie wymagają stosowania paliwa, a ich części zużywają się znacznie wolniej.

Pneumatyka działa w każdej sytuacji

Pneumatyka jest stosowana tak w największych fabrykach, jak i w rolnictwie. Z jej osiągnięć korzysta również medycyna – stłoczonym gazem zasilane są nawet wiertła dentystyczne oraz aparatury podtrzymujące oddech.

Bezawaryjna pneumatyka

Urządzenia pneumatyczne mogą być wykorzystywane nawet w bardzo ciężkich warunkach. Nie straszne im są wysokie temperatury czy działanie wody. Pneumatyka pozwala też zmniejszyć ryzyko pożarowe – powietrze nie wiąże się z innymi substancjami i nie pali się.

Pneumatyka nie szkodzi naturze

Urządzenia pneumatyczne nie emitują niebezpiecznych dla natury substancji, a stosowanie kompresorów bezolejowych pozwala jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko powstawania jakichkolwiek zanieczyszczeń – z tego powodu chętnie stawiają na nie leśnicy.