Stacja czołowa – odbiór cyfrowy i analogowy

Dowiedz się więcej o stacji czołowej na www.telmor.pl.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia tworzą razem płynnie pracującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w hotelach, motelach, szpitalach oraz przez dystrybutorów telewizji kablowej. Transmituje ona połączenie do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z najważniejszych elementów wchodzących w skład stacji czołowej. Specjalistyczne programy ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przenosi połączenie do końcowych odbiorców

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Dużo modułów wchodzących w skład stacji czołowej posiada także oddzielne porty USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu rozmaitych części.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]