Duży wybór wisiorków srebrnych

Szukasz wisiorków? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.