Lampworki wracają do świata biżuterii

Jeśli potrzebujesz lampworków, odwiedź tę stronę.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione samodzielnie – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie także możemy zrobić je w domu, jednak lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia danie mu najróżniejszych kształtów. Paski gorącego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek lub naszyjników.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz chętniej noszonymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy tego typu strojach – to tylko kwestia pomysłowości.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]