Najważniejsze informacje o kolczykach

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki

Wybierając kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, formę i surowiec, z którego są wytworzone,, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, gdy nie ubieramy czapek, szali oraz ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Dziś właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, lecz prostszy w zapinaniu, z powodu odchylanej klapce z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, zwykle złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]