Oryginalna biżuteria z turkusem

Jeśli chcesz zamówić biżuterię z turkusem, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus to jeden z najcenniejszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Produkowane są z jego użyciem pierścionki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor tego minerału w największym stopniu wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi turkusy pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe walory estetyczne. Według części osób jest bowiem amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy też ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]