Pierścionki z ametystami

Dowiedz się więcej o ametystach na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.