Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

Dowiedz się więcej o srebrnych kolczykach

Srebro to najpopularniejszy wśród producentów kolczyków materiał. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, gdyż rzeczywiście ma sporo dobrych stron. Jego ceny są dużo niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, zatem nie koroduje i długo zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są również lubiane ze względu na komfort ich noszenia – znacznie minimalizują bowiem niebezpieczeństwo pojawienia się zakażeń. Jako iż są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej i solidnej biżuterii, dobrze napisać kilka słów o tym, w jakich miejscach je nabyć oraz jak dbać o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie internetowym czy tradycyjnym?

Fantazja projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – tak zwolennicy tradycyjnych pomysłów, jak i kobiety, które bardziej wolą oryginalne projekty. Przed wyborem danych kolczyków warto zatem sprawdzić, co oferują nam poszczególni producenci. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będzie kupno w internecie – zwłaszcza, kiedy zamierzamy wybrać oryginalne projekty srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Pomimo różnych zalet, srebro ma pewne wady. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po kilku latach czernieją. Łatwo tego uniknąć często czyszcząc je specjalnymi preparatami i przechowując w zamkniętych pojemnikach. Nigdy nie używajmy jednak do ich czyszczenia detergentów, bo mogą zniszczyć ich powierzchnię.