Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Jeśli poszukujesz biżuterii z cyrkoniami, powinieneś odwiedzić ten adres

W zdobnictwie popularnie stosuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, znacząco zwiększają wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy składające się z innych substancji mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.