Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki lub unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Getin Noble Bank, mBank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu różnego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.