Ekologiczne gadżety reklamowe zyskują popularność

W ostatnich latach kwestia ekologii przeobraziła się w jednym z przewodnich zagadnień, komentowanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność modyfikacji naszego zachowania dotyczącego racjonalnego zużycia zasobów Ziemi, pomału przebija się do każdej sfery życia, także do świata promocji. Współcześnie zarówno małe firmy, jak i ogromne koncerny, dążą do tego, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one zaprezentować klientom w rozmaity sposób, także przez zastosowanie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Z czego wykonywane są eko gadżety reklamowe?

Eko gadżety to produkty promocyjne, ale wytworzone z materiałów powtórnie przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne funkcje i których obdarowany nimi klient nieprędko wyrzuci. Powoduje to, że ich stosowanie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się również te towary, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Mimo, że to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, że w ofercie hurtowni z rzadka pojawia się obszerny wybór eko gadżetów. To nieprawda! Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w rozmaitych fasonach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w szeregu barwach. Nadruki reklamowe nanoszone są na bawełniane lub płócienne torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na ramię, ale także m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe rozchwytywane gadżety tego typu to oczywiście długopisy, które wytwarza się z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnego PLA, portmonetki oraz papierowe pojemniki na gorące napoje.