Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Na czym polega optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest chętniej odwiedzany . Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.