Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak korzystnej oferty skitur!

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie tylko po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – zalecane jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w drewnianym, górskim domu i przelotnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, a zarazem bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart oraz butów.

Skitury – nie tylko na starym kontynencie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam idealne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]