Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Na https://relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/ uzyskasz więcej informacji o Sri Lanka podróż

Pomimo że w rodzimych górach czy nad Bałtykiem jest mnóstwo atrakcyjnych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić wczasy, nierzadko marzymy by choć raz wyruszyć w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Kapitalnym posunięciem jest podróż do Azji, ponieważ tamtejsze zwyczaje i kultura są kompletnie inne od europejskich, wobec tego podróżnikowi z Polski zapewnią masę niesamowitych wrażeń. Taką otwierająca oczy podróżą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – państwo pełne atrakcji krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to niewielki kraj zlokalizowany na Cejlonie i przylegających drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że wielu europejczyków za największą atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża, jak również możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest także z obszernych pól herbaty, której produkcja jest kluczowym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą sercu ukrywa masa zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, gdyż dzieje tego kraju sięgają ponad 3 tys. lat.

Co więc trzeba zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich bawołów, sambarów i lampartów. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najlepszego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo trzeba także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – kto ją zaaranżuje?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejsze wczasy na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze indywidualne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje program podróży do oczekiwań dowolnej osoby.

Dane adresowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]