Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię Dolomity trekking.

Pasjonaci czynnego wypoczynku na pewno poznali już nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie są one oszałamiające, lecz osoby, które często uprawiają ten typ aktywności z czasem chcą doświadczyć jeszcze raz podekscytowania płynących z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, gdy można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – wyznaczono w nich także łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną ilością baszt skalnych, stromych turni i ostrych grani, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, oznaczono w nich również niemało łatwych szlaków, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z reguł asekuracji, a także procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, poruszając się po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na szczyt Averau oraz grupę Dolomiti di Sesto.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]