Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów, skieruj się na www.exploruj.pl.

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania podczas wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne góry Europy, dużym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]