Jak przygotować się na trekkingi?

Trekkingi - więcej o ofercie na www.exploruj.pl

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w wielu górach wytyczono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli buty z odpowiednią podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż potrzebne okazują się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które zapewnią przyczepność nawet na śliskich szlakach – a na wysokich górach uświadczyć je możemy również w czasie upałów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i nie tylko

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]