Szkoła tenisa dla dzieci

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz skorzystać z oferty szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna oraz zalecana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmotywować je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą brać udział w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy części, co pozwala na wybór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i właściwości i to na ich bazie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]