Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Silnych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze niesamowite widoki, sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]