Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Więcej szczegółów o Himalaje wycieczka uzyskasz tutaj.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Kłopoty sprawia też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]