Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ sprawdzisz, komu zlecić usuwanie infekcji WordPress.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn i sklepów działających z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To raptem kilka z możliwych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji wymagane jest ekspresowa reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć zawodowcom od tego typu działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanej strony na WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują dokładny przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod użytych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie spowodowało dodanie strony do listy wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują też niezbędne działania w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Naprawa wszelkich następstw zawirusowania nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie nastąpi za kilkanaście miesięcy, toteż istotne jest regularne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]