Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Tu poznasz więcej szczegółów o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o zbliżających się wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą muzea i zabytki, pensjonaty, hotele i schroniska, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi urok małopolskiego folkloru, trasy rowerowe oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Rejestr ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego