Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia sensoryczne?

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko przyjemność – prawidłowo poprowadzona może przyśpieszać ich rozwój. Rodzice, pragnący poszerzać umiejętności kognitywne swoich dzieci, mogą uczestniczyć ze swoimi pociechami w zajęciach sensorycznych.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia baby sensory to spotkania dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Te pierwsze miesiące życia jest niesłychanie istotny dla dziecka, gdyż następuje w tym czasie jego niezwykle intensywny rozwój fizyczny i umysłowy. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu malucha wytwarzają się w tym okresie miliony nowych połączeń. Dlatego powinno się zapewnić o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, wpływających pozytywnie na rozwój malucha. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów, które nie skończyły sześciu miesięcy i tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na to, że przeznaczone są dla bardzo małych dzieci, trwają nie dłużej niż 60 minut, które podzielone są na fazy odpoczynku i zabawy. W ciągu zajęć dzieci angażowane są w kolejne aktywności, które pobudzają ich zdolności komunikacyjne, ruchowe oraz ich rozwój psychiczny.

Zajęcia sensoryczne z dźwiękiem

Dźwięk jest jednym z korzystnie oddziałujących na rozwój niemowlaków bodźców. Za pośrednictwem gry na najrozmaitszych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i młodsze maluchy, rozwijają imaginację oraz czułość na piękno, uczą się również rytmu. Obcowanie z muzyką w pierwszych miesiącach życia rozwija zdolności kognitywne maluchów, co w rezultacie w wielu przypadkach przyczynia się do szybszego nauczenia się zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również wspaniała zabawa z gromadą równolatków. Pod opieką doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, że muzykę można wytwarzać także przy użyciu najróżniejszych rzeczy. W czasie spotkań muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim pułapie głośności..