Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o digital paintingu? Zajrzyj na https://digitalownia.pl

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia wiele młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla twórców

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Właściwie lekcje malarstwa komputerowego odbywa się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samemu, jednakże żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać istotne techniki stosowania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]