Jak zamontować panele podłogowe?

Więcej informacji o panelach podłogowych

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]