Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości nadają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz pozytywnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo wpływu silnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak komputery, kopiarki czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy szkodliwe wirusy i mikroorganizmy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, biurach, placówkach oświaty czy szpitalach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.