Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: pyły zawieszone PM2.5, dym tytoniowy, spaliny pojazdów, kurz czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.