Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Jeśli chcesz zamówić baseny, odwiedź ten adres

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród lub halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]