Całoroczne domy góralskie – komfort i wygoda

Chcesz nabyć domy góralskie całoroczne? Skieruj się tu

Domy góralskie są piękne oraz wygodne. Nawiązujące do historycznej architektury gór fascynują stromymi, krytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna fasadami. Dla sporej liczby kupujących ważne jest również to, iż tradycyjne domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest bowiem surowcem naturalnym. Nic może zatem zaskakiwać, iż budowane są nie tylko w Tatrach – spotkać je można prawie w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w pozamiejskie widoki. Nierzadko usłyszeć możemy opinie na temat tego, że sprawdzają się one wyłącznie latem. Czy więc okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – jak się je wykonuje?

Inspirowane tradycyjnymi budynkami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są niemal wyłącznie z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, przez co wewnątrz budynku jest optymalna temperatura. Często spotyka się także wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające dom przed wodą oraz chłodem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest także spadzisty dach z gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym regionie śnieżyc.

Kto wybuduje całoroczne domy góralskie?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy pamiętać, iż już od początku dobrze pracować ze sprawdzonymi fachowcami. Słusznie postąpimy wybierając firmę, w której strukturach współpracują projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Ważne będzie także to, by tradycyjna architektura łączyła się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi – to w okresie jesiennym zapewni właścicielom całorocznych domów góralskich komfort na tym samym poziomie, co w innych typach obiektów.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]