Do czego służą podpory stropowe?

Sprawdź, gdzie kupić podpory Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są używane? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną strukturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]