Gdzie ma zastosowane armatura kwasoodporna

Tu kupisz armaturę kwasoodporną

W domowej toalecie w zupełności wystarczy armatura, która jest odporna na rdzewienie. W wielu sytuacjach wymagane będą niestety znacznie lepsze właściwości stali, z której wyprodukowana będzie wykorzystywana armatura. Dzieje się tak między innymi w zakładach, w których wytwarza się towary z użyciem kwasów – jak nawozy lub farby. By dostarczyć je we właściwe lokalizacje fabryki, trzeba wtedy skorzystać z armatury umożliwiającej stworzenie instalacji odpornej na wpływ substancji żrących. Na szczęście na rynku kupimy mnóstwo towarów, z którymi będzie to możliwe. Z jakich materiałów jednak wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Które elementy dostępne są w ofercie producentów? Gdzie je kupić?

Rodzaje armatury kwasoodpornej

Na rynku dostępne są najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład łączniki, krany, trójniki a także kołnierze i redukcje. Bez względu na to, które są to elementy, najistotniejsze jest to, z którego materiału zostały wyprodukowane. Chcąc zapewnić absolutną wytrzymałość na działanie substancji żrących, stosuje się przede wszystkim specjalne typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana jest zatem ze stali kwasowej, którą otrzymuje się przez dużą domieszkę chromu i niklu. Taki surowiec jest wytrzymały na wpływ różnych substancji o sile mniejszej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – znajdź w sieci

Armaturę kwasoodporną możemy kupić na przykład w tradycyjnych sklepach metalowych. Takie wyjście ma niestety wiele minusów. Najważniejszym z nich okazują się rzecz jasna wysokie koszty zakupu, a te powodują, iż montaż całej sieci może stać się dużym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem kupimy tam modele, których potrzebujemy. Z tego powodu warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, które oferują nie tylko duży wybór elementów, lecz także zwykle mniejsze koszty zakupu.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]