Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Na domygoralskie.com zlecisz budowę nowoczesnych domów drewnianych.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]