Nowoczesny projekt Twojego domu

Nowoczesne projekty domów. Rzetelną pomoc profesjonalisty w tej dziedzinie otrzymasz na http://barteksitarski.pl/projekty.html

Architektoniczne style z lat 90 XX wieku powoli odchodzą do lamusa, zaś zamiast nich pojawiają się znacznie bardziej innowacyjne projekty. Choć mnóstwo domów buduje się nadal w oparciu o projekty rodem z poprzedniej dekady, to wiele osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Skąd bierze się zainteresowanie nimi? Czemu warto na nie postawić?

Korzenie nowoczesnych projektów domów

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem różnych stylów. Większość projektantów przyznaje się do wpływu XX-wiecznych architektów pracujących w krajach germańskich. Kiedy przyjrzymy się wielu współczesnym realizacjom, znajdziemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem oraz pokrewnymi prądami.

Charakterystyka nowoczesnych projektów domów

Najistotniejszą cechą współczesnego budownictwa możemy uznać minimalizm i niechęć do zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów skupiają się na kształcie i tylko on nadaje budynkowi określony charakter. Dużą uwagę zwraca się również na materiały – najczęściej wykorzystuje się zwykły beton, spore okna lub drewno.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie na osiedlach?

Wbrew stereotypom, nowoczesne projekty domów zdadzą egzamin nie tylko w miejskich osiedlach willowych. Wyłącznie od wyobraźni architekta zależy bowiem to, czy dany dom wpisze się w wygląd okolicy. Warto przemyśleć typ dominującej tam zabudowy, a potem podjąć działania, by włączyć do projektu niektóre z występujących często dodatków.

Dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]