Okna drewniane wracają do łask

Sprawdź, gdzie zamówić okna drewniane Limanowa, wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym typem okien. Później były wyparte przez modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, jednak po latach znów doceniamy ich zalety. Dobrze zrobione oraz konserwowane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich zakup kosztować będzie podobną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy zdecydować się na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich sytuacjach więc powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Z jakich materiałów robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są jedynie z wybranych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach najchętniej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na deszcz oraz słońce, producenci okien coraz chętniej sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne, lecz powinniśmy zdać sobie sprawę, że potrzebują rzadszych konserwacji oraz lepiej znoszą eksploatację w ekstremalnych warunkach. Dla większości osób ich atutem jest też fakt, iż często prezentują się bardziej interesująco niż modele wyprodukowane z europejskich gatunków drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki wyrobów plastikowych – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane do rekonstrukcji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie innych surowców może wszak prowadzić do problemów w kontaktach z konserwatorem – grożącymi również dużymi karami finansowymi.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]