Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Dowiedz się, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]