Szukasz projektów domów góralskich? To musisz wiedzieć

Jeśli chcesz zamówić domy góralskie, zobacz tutaj.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki betonowe. Dziś na szczęście zauważyć możemy fakt, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem wiele atutów. Najistotniejszym jest na pewno wygląd – pasują zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się również to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może także absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich mieszkańcy wydajniej sypiają i dbają o układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są oczywiście budynki przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a styl ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl którego został wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, warto obejrzeć dotychczasowe projekty architekta i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, by w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż nasze zlecenie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – dzięki temu inwestycja przebiegnie prędzej.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]