Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Kantor online odnajdziesz tu.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu spotkać można supermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online proponują również kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) czy też w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Doceniasz niezależność w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących komfort oraz dużą swobodę w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je też kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej i osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Lecz zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]