Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Dalsze informacje o mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości dość prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne czy wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a zarazem eliminacją potencjalnych pomyłek, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Czy warto korzystać z usługi mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (posiadają ją między innymi PM Bank i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, również takiej, która co miesiąc wystawia około stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]