Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy zdobyć tak nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet sto tysięcy złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – mogą uzyskać aż pół miliona PLN. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę uzyskać go także klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że łatwo wówczas o błędy, których efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą więc usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez poważnych problemów.