Badania psychologiczne kierowców – czy należy się ich bać?

Na http://tinyurl.com/n897kcg zlecisz badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała

Na sytuację na szosach w szczególnym stopniu rzutują kwalifikacje obsługujących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie ważne jest to w przypadku kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz busów. W ich sytuacji ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji zgodnie z przepisami muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ich temat kilka zdań. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychotechniczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców powinny być wykonywane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Mają one formę rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest podzielność uwagi, umiejętność szybkiego reagowania, percepcja prędkości czy widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy zaliczył badanie. Co ważne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla każdego ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można jednak nieco podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są różne filmy pokazujące działanie urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]