Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach w dobrej cenie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to najczęściej pierwsza istotnie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – szukaj od razu jak będzie wyznaczona data wydarzenia

Już przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą rodzinę w swoim domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne eventy rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy ponad setka gości, toteż na ogół odbywają się w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy wynająć najlepszą salę, polecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym sporym problemem może być także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd polecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także następującą później zabawę gości. Zwyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem oferować prześliczne, zadbane wnętrza. Inną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Oczywiście, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów prezentów, np. quada albo zabawkowych pistoletów.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]