Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to także najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.