Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Mnóstwo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.