Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą lokalu na chrzciny? Nie wahaj się! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym starają się, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się sporą liczbę bliskich oraz przyjaciół. Tutaj znajdziesz garść wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojego uczestnictwa

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po narodzinach dziecka, nieraz nawet tego samego dnia, z przyczyny znacznej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych malucha, stąd też jest urządzany z reguły do roku po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne przemyślenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Umawiając z parafią termin obrzędu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą podróżować do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście z reguły kupują zabawki, natomiast rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak chociażby kołderka dla dziecka, fotelik do auta czy ubranka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziców dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni byli zapraszani na odświętną biesiadę. Obecnie wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już standard. Sprawdzając propozycje sal, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują wspaniale udekorowane pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem obiadu i który zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeśli sakrament odbędzie się w ciepły miesiąc, zalecamy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stoliku mogą wybiegać się pośród zieleni. Znaczący jest także taki dobór sali na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak późniejszy transport gości do wynajętego noclegu lub domu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]