Na czym polega usługa sprzątania strychów i piwnic?

Nie każdy śmieć powinien trafić do normalnego pojemnika na odpady komunalne. Powody tych regulacji bywają różne – czasem śmieci przekraczają akceptowalne rozmiary, innym razem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju akty prawne. Co czynić z takimi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy przetransportować je do okolicznego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w największych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy mają własne auto i odpowiednią ilość wolnego czasu. Reszta najlepiej zrobi, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na odpady.

Remonty oraz sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady wytwarzane są podczas różnorodnego rodzaju robót. Zwykle są to przebudowa budynków oraz – idzie głównie o spore wolumeny gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie też idealnym rozwiązaniem, jeśli urządzamy sprzątanie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszelkie zalegające od dawna niemodne meble, sprzęty i zepsute urządzenia. Roboty budowlane czy porządkowanie strychów będą znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez konieczności częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak działa usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Wywóz różnych śmieci, ale także sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej objętości, który ten przez czas określony w umowie może zapełnić odpadami remontowymi albo zalegającymi meblami. Kontener jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym będzie legalnie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.