Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych, wejdź na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]