O tradycji wręczania statuetek okolicznościowych

Ranga różnych wyróżnień oraz turniejów zależy od wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest między innymi to, jakie odznaczenie dostaje nagrodzona nimi osoba. Jako znakomity przykład mogą tu posłużyć statuetki przekazywane zdobywcom rozmaitych nagród z dziedziny kultury. Wszyscy rozpoznają figurkę Emmy bądź Złotego Niedźwiedzia. Tak samo doceniane są trofea dla sportowców – przykładowo medale olimpijskie bądź Puchar Europy. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszystkich imprez kulturalnych oraz sportowych chcący, żeby te przy tym żywiołowo się rozwijały i w mgnieniu oka wypracowały swoją markę. Zwłaszcza, że zlecenie wykonania oryginalnych statuetek pamiątkowych jest dziś niezmiernie łatwe.

Statuetki pamiątkowe – dość ważna element kultury praktycznie każdego społeczeństwa

Statuetki jako rodzaj nagrody wręczanej sławnym osobom triumfującym w rozmaitych konkursach poetyckich czy też turniejach sportowych znane były już kilka wieków przed naszą erą. Znaczną popularnością cieszyły się rzecz jasna w antycznej Grecji oraz w czerpiącym z jej spuścizny Imperium Rzymskim. W następnych wiekach ich prestiż znacząco spadł, aby odbudować się około dwóch wieków temu. Dzisiaj statuetki, puchary i ordery są dość ważną część kultury nieomal każdego narodu, a liczne z nich ma znaczenie internacjonalne – tu jako przykład należy podać choćby Medale Noblowskie wręczane dorocznie najlepszym badaczom, aktywistom na rzecz pokoju i pisarzom, a także Oscary za dokonania w obszarze filmu.

Statuetki okolicznościowe – u kogo zamówić?

Wykonanie przeróżnego typu statuetek okolicznościowych można na ogół zlecić rzeźbiarzom lub – jeżeli interesują nas w szczególności statuetki metalowe oraz dysponujemy już gotowym szkicem – u zawodowców wyspecjalizowanych w metalurgii. Wybór statuetek okolicznościowych jest wiele, jednakże największym zainteresowaniem cieszą się statuetki z brązu. Naturalnie nie dzieje się tak bez powodu – ich produkcja jest względnie niedroga, a jednocześnie prezentują się one wspaniale, czym w dużej mierze zwiększają status wszelkiego rodzaju konkursów oraz turniejów sportowych.